7.6.2022

O NEČISTOTÁCH

Organické nečistoty:

Plísně a řasy

Plíseň a řasa je jednou z nejvíce vyskytovaných biotických škůdců na fasádách domů. V lidském oku můžeme plíseň a řasu sledovat v různých barvách jako např. černou, zelenou, apod. Převážně se však plíseň vyskytuje v barvě černé a řasa zelené, které jednak fasádu znehodnocují, omezují její životnost, ale hlavně škodí lidskému zdraví.

Výskyt:

Plíseň, je mikroskopická houba, která se stejně jako řasa nachází všude tam, kam nedosáhne sluneční svit, převážně tam, kde jsou dostatečně vhodné vlhké podmínky pro jejich vznik a růst, jako např. na severní, severovýchodní, západní a severozápadní straně budovy a dále pak za keři, stromy apod.

Mechy a lišejníky

Dalšími organickými škůdci jsou mechy a lišejníky, tvořící se převážně na povrchu všech střešních krytin a dlažeb. Takto porostlé plochy snižují životnost, zadržují vlhkost a neestetický vzhled. Za vlivu větru či deště dochází k rozptýlení částic do ovzduší, které nemalou měrou přispívají k rozšíření nečistot na jiné povrchy, např. ostatní střechy, fasády či dlažby.

Atmosférické nečistoty:

Smog a prach

Tyto moderní atmosférické nečistoty přispívají velkou měrou ke znečištění povrchů fasád, střech a dlažeb a jejich vzhledem pak působí nepřizpůsobivě na vnější okolí.

Proč je důležité ošetření a prevence takto napadených povrchů?

  1. Zdraví
  2. Životnost
  3. Estetický vzhled

Graffiti

Nedílnou součástí služeb, je i odstranění graffiti z fasád, skel, různých druhů obkladů, kamene, mramoru, dřeva apod.

Novinka:

Čištění suchým ledem

Metoda čištění suchým ledem je pro naši firmu letošní novinkou. Je využívána všude tam, kde jsou zašlé nečistoty, které nelze odstranit jakýmikoli čisticími prostředky. Čištění se provádí za sucha a to především ve výrobních halách, jako jsou železárny, výrobny zvířecích krmiv, masny, ale také jističe ve skříních elektrického vedení apod.

V případě zájmu, nás neváhejte kontaktovat na telefonní čísla, uvedená na našem webu.

Dojedeme k Vám a zdarma zajistíme zaměření a kalkulaci objektu.